O NAS

       Zakład Kamieniarski Smerczek powstał w Zabrzu w 1995 roku. Jesteśmy firmą rodzinną z dużymi tradycjami, prowadzoną od lat z jednakową pasją i zaangażowaniem. Od samego początku nasz zakład rozwijał się i poszerzał swoją ofertę. W 1999 roku zaczęliśmy produkować nagrobki granitowe z kamieni pochodzących z największych kamieniołomów z całego Świata. Kolejnym etapem rozwoju naszej firmy było wprowadzenie usług liternictwa nagrobnego, które w przeciągu kolejnych lat stało się jedną z najnowocześniejszych technik produkcyjnych tego typu. Obecnie pracujemy na jednej z najlepszych i najmocniejszych piaskarek do piaskowania napisów.

    Dziś jesteśmy nowoczesną, ciągle rozwijającą się i wdrażającą nowe rozwiązania techniczne firmą. Posiadamy sporą wystawę nagrobków, którą ciągle poszerzamy, produkujemy nagrobki w nowoczesnej stylistyce z najlepszych gatunków kamieni sprowadzanych z całego Świata. W swojej ofercie posiadamy również bogaty asortyment galanterii nagrobnej /lampiony, wazony, krzyże oraz fotografie nagrobne/. Od 2008 roku zajmujemy się również produkcją granitowych elementów do wykończenia domu /parapety, schody, blaty/.

       Wszystkie nagrobki oraz elementy granitowe wykonujemy sami co daje nam możliwość wykonania nagrobków o dowolnym kształcie oraz wg projektów przyniesionych przez klienta. Ciągle poszerzamy również nasz park maszynowy – pracujemy na najnowocześniejszych piłach co sprawia, że nasze produkty są wykonane precyzyjnie i z dbałością o jakość.

     Kamieniarstwo to jednak nie tylko maszyny ale i ręczna obróbka kamienia – nasi pracownicy posiadają wiele lat doświadczenia w pracy z kamieniem oraz jego obróbką co sprawia, że jesteśmy wstanie wyciąć z kamienia praktycznie dowolny kształt. Wykonujemy również rzeźby w granicie zarówno własnego projektu jak i wg projektu klienta. Lata doświadczeń i praktyki sprawiły, że dziś jesteśmy firmą, która kompleksowo i profesjonalnie obsługuje klienta.